czwartek, 30 października 2008

Nie wiem, czy to kwestia ducha stuletniej kamienicy, w której mieszkam od urodzenia - bo mam nadzieję nie tego, że się starzeję! ;-)) W każdym razie, uwielbiam klimaty retro, takie z zeszłego stulecia: solidne, drewniane meble, bawełanine koronki, aksamitne zasłony (ech, te roztocza...), dywany, stare zdjęcia w sepii... Uwielbiam mój piec kaflowy, przedwojenną rzeźbioną szafę, witrynę, stół...

 

I na fali tego uwielbienia powstała seria wintydżowych kartek, na bazie zdjęć wyszperanych w sieci:

 

 

 

 

(napis to "Gratulacje" - zdjęć nie umiem robić, no).

 

 

Zresztą właściwie wiekszość prac skrapowych postarzam - maltretuję brzegi papieru, tuszuję, drapię zdjęcia... Żeby wyglądały, jak nadgryzione zębem czasu, tak mi to pasuje do konwencji utrwalania wspomnień :-)

10:27, oliwiaen , Starsze
Link Komentarze (3) »
środa, 29 października 2008

Ideę założenia tego bloga  podsunęły kochane Współskraperki z forum Scrappassion, gdzie zaczęła się moja przygoda ze scrapbookingiem - na przełomie stycznia i lutego 2008. Co dziwne, wpadłam po uszy od razu i na razie pasja trwa i się rozwija - a wcześniej imałam się różnych innych rękodzieł, typu haft krzyżykowy, decoupage i cardmaking. Czemu scrapbooking? Chyba dlatego, że możliwości wyrazu ma praktycznie nieograniczone, skrapując, nie muszę rezygnować ani z haftu, ani decoupage - na skrapie moge umieścić wszystko - ogranicza mnie tylko wyobraźnia!

 

Ale dość gadania...

 

Skoro początek bloga, to pokażę również swój skrapowy początek, czyli pierwsze "coś-innego-niż-zwykła-kartka": składaczek urodzinowy dla siostry, według kursu Karoli z forum:

 

Motyl i klips służą tu jako zapięcia - składak jest dość pękaty :-)

 

 

Rozłożony składak wygląda tak:

 

 

Oczywiście robiony teraz wyglądałby zupełnie inaczej, ale wtedy byłam baaaardzo dumna z osiąginęcia :-))

I tak to  się właśnie zaczęło :-)

21:44, oliwiaen , Starsze
Link Komentarze (1) »
1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15
 
Zakładki:
Bawię się
Design Team 2009
6. kontakt/zamawianie prac
Dziękuję za uznanie!